Loading color scheme

Liberec + KDO JSME

Naše sdružení je skupina nadšených lidí, kteří milují Liberec. Jsme rádi, že tu žijeme a že tu společně s námi mohou vyrůstat i naše děti.

Budoucnost našich dětí nám není lhostejná. Proto chceme pracovat na tom, aby byl pro ně Liberec perspektivním, bezpečným a šťastným domovem. Aktivně se zajímáme o politické dění a veřejnou správu v našem městě.

Přestože máme jiné názory na rozvoj a řízení města než jeho současné vedení, nechceme zůstat jen u kritiky. Jsme ale připraveni nabídnout našemu městu lepší, rozumná a chytrá řešení.

Na regionální úrovni není důležité stát nalevo či napravo, nemusíme nosit stranická trička parlamentních politických stran či hnutí. Reálná jsou ta východiska, která získají širokou podporu veřejnosti. Extrémismus v jakékoliv podobě odmítáme.

  • + Rozumná jsou řešení pragmatická, která spojují hospodárnost, účelnost a transparentnost.
  • + Rozumná jsou řešení prodiskutována a podporována nejširším zastoupením veřejnosti.
  • + Rozumná jsou řešení, na kterých si budou stát občané města. Kdo jiný by měl rozhodovat o své budoucnosti než sami občané.

PROTO UPŘEDNOSTŇUJEME ZAPOJENÍ OBČANŮ PŘI PLÁNOVÁNÍ ROZVOJE MĚSTA I PŘÍPRAVĚ JEHO ROZPOČTU.

Všichni aktivní občané města mají právo rozhodovat o tom, kam bude směřovat podstatná část jejich zaplacených daní z nemovitostí. Každá městská čtvrť si bude moci vybrat, jaké investice jsou pro ni prioritní. S občany z jednotlivých částí města budeme pomocí anket, besed či průzkumů plánovat opravy ulic a chodníků, doplnění chybějícího osvětlení, laviček, odpadkových košů, zvelebení dětských plácků i míst pro odpočinek. Velmi důležitý je pořádek a čistota ve městě. Liberec není jen samotné centrum, je to všech 32 městských částí.

Spolupráci, založenou na vzájemném respektu, je nutné zachovat a ctít i u jediného městského obvodu, kterým jsou Vratislavice nad Nisou.

Důležitá témata – opravy, investice, bezpečnost, čistota, doprava, přehrada, Lesní koupaliště, nové parky, rozvoj ZOO, rozvoj BZ, parkování – to vše budeme připravovat společně s Vámi.

Dost bylo špatných rozhodnutí politiků. Lidé musí rozhodovat o městě, ve kterém žijí.

BUDEME S VÁMI MLUVIT, BUDEME VÁM POZORNĚ NASLOUCHAT.

Jsme pracovití, empatičtí a otevření Vašim názorům. Podpořte nás v nadcházejících komunálních volbách.